www.megatrend-info.com www.megatrend-info.com
Vesti: Ocenite profesore! FPS ocenjivanje profesora
*
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
20-03-2010, 04:40:49


Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije






Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: SUFPS u potrazi za novim studentom prodekanoom!  (Pročitano 5727 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SUFPS
Iskusan student
***

Karma: +110/-38
Offline Offline

Institucija: Fakultet za poslovne studije [FPS]
Godina: _
Poruke: 409


OS:
unknown
Browser:
unknown


« poslato: 10-10-2006, 22:50:50 »

Poput državnih izbora na velikoj sceni, jednom godišnje na malim scenma fakulteta trebalo bi da se odvija slièna predstava. Kako se SUFPS zalaže za transparentnost i regularnost rešili smo da ove godine u potpunosti propratimo izbor studenta prodekana. Mandat prošlogodišnjeg studenta prodekana istièe ili je veæ istekao (to je mnogima nejasno), i rešeni smo da ne dozvolimo da naš predstavnik i ove godine bude izabran, a da mi niti smo obavešteni, niti smo imali priliku da glasamo, a svakako ne želimo da se svi tokom cele naredne godine pitamo ko je ta osoba. Zbog toga obavestili smo sve nadležne organe na našem fakultetu da želimo aktivno da uèestvujemo u narednim izborima i da se nadamo saradnji po tom pitanju.
Iako je veæina nas èula za tu funkciju, veæina ne zna mnogo o istoj. Iz tog razloga rešili smo da pokrenemo ovu prièu.
DAKLE STUDENTSKA UNIJA FAKULTETA ZA POSLOVNE STUDIJE U POTRAZI JE ZA NAJBOLJIM KANDIDATOM ZA OVO MESTO.
Pozivamo sve zainteresovane studente koji sebe vide na ovoj poziciji da nam se jave. Ukoliko ste komunikativni, dobro informisani, redovan student, odgovorni i mislite da biste imali dovoljno volje, entuzijazma i posveæenosti javite nam se i mi æemo kampanjom podržati onog najboljeg.

Inaèe mandat studenta prodekana traje jednu godinu. Po isteku ovog vremenskog perioda studentske organizacije, uprava fakulteta ili sami studenti mogu da traže organizaciju novih izbora. Najèešæi sluèaj je da studenti nisu dovoljno upuæeni, a da je uprava fakulteta rešila da se ne meša u njihov izbor.
Pre svega da bi se student kandidovao za ovu funkciju potrebno je ili da ga predloži jedna od studentskih organizacija ili da pojedinac sakupi potreban broj potpisa i preda spisak zajedno sa kandidaturom. Cela ta situacija podseæa malo na veliku audiciju gde svi konkurišu samo za jednu ulogu. Studenta prodekana  biraju studenti glasanjem, a kriterijumi mogu da budu i prosek kandidata, uspeh u studiranju i slièno.
Kada studenti biraju studenta prodekana javljaju se brojni problemi i malverzacije. Kao i na državnim izborima o regularnosti izbora brine unapred odreðena komisija. Kada se sve oduzme i sabere na kraju sve bude u najboljem redu, a tada su sve oèi uprte u novoizabranog predstavnika i u to koliko se i za šta zalaže.
Izmeðu ostalog njegova uloga je razjašnjavanje nejasnoæa koje se javljaju u sistemu studiranja na fakultetu, zalaganje za što bolji status i standard studenata na fakultetu kao i zalaganje za što kvalitetnije studiranje i studentski život uopšte. Student prodekan treba da predstavlja kariku izmeðu studenata, profesora i uprave fakulteta, jer na taj naèin pomaže u rešavanju svih problema koji se javljaju u ovom trouglu studiranja.

Studentska unija Fakulteta za poslovne studije
sufpsmuPODELITE SA DRUGIMA INFORMACIJE.com
Sačuvana

Posetite www.sufps.org (zvanični sajt Studentske unije Fakulteta za poslovne studije)
Aristo Cat
NOSTRADAMA PROFITERIA
Docent doktor
***

Karma: +403/-527
Offline Offline

Institucija: Geoekonomski fakultet [GEF]
Godina: Aps
Poruke: 3307


OS:
unknown
Browser:
unknown


« Odgovor #1 poslato: 12-10-2006, 18:52:54 »

sta bi sa Luchicem?
nije valjda diplomirao...??!
Sačuvana

Svako ima pravo na moje misljenje.
neo
Iskusan student
***

Karma: +7/-24
Offline Offline

Poruke: 394


OS:
unknown
Browser:
unknown


WWW
« Odgovor #2 poslato: 25-10-2006, 11:58:43 »

i koliko se ljudi za sada prijavilo za kandidate za st prodek?
A ko to organizuje za Gef?
Sačuvana

Uvek pogledaj porazu u oci kao sto pobedi gledas u lice!
www.megatrend-info.com
« Odgovor #2 poslato: 25-10-2006, 11:58:43 »

 Sačuvana
magi
Student
**

Karma: +19/-3
Offline Offline

Pol: Muškarac
Institucija: Fakultet za poslovne studije [FPS]
Godina: IV
Poruke: 229


OS:
unknown
Browser:
unknown


« Odgovor #3 poslato: 25-10-2006, 14:33:24 »

Stvarno nisam upucen sa desavanjima u SUGEF-u.
Sto se tice kandidata mislim da su prilicno uplaseni pa je tako i odziv mali. Jos jednom SUFPS vas poziva da se prijavite!!!!
Sačuvana

Be happy!!!
Легија
С вером у Бога
Docent doktor
***

Karma: +105/-69
Offline Offline

Pol: Muškarac
Institucija: Geoekonomski fakultet [GEF]
Godina: Aps
Poruke: 2901


Следимо дух својих предака

OS:
unknown
Browser:
unknown


« Odgovor #4 poslato: 07-11-2006, 19:32:35 »

Neo zavrsio si faks LOL Mislim da ne mozes ti Tongue
Mozda Nikola Krusevac daa bude yes
A sta je bilo sa Lucicem confused
Sačuvana

...И само дотле, до тог камена,
до тог бедема.
Ногом ћеш ступит, можда, поганом.
Дрзнеш ли даље?...чут ћеш громове
како тишину земље слободне
са грмљавином страшном кидају;
ал један израз, једну мисао
чут ћеш у борбе страшној ломљави:
''ОТАЏБИНА ЈЕ ОВО СРБИНА!''
Ђура Јакшић
Mixa
Student
**

Karma: +8/-8
Offline Offline

Poruke: 44


OS:
unknown
Browser:
unknown


WWW
« Odgovor #5 poslato: 21-01-2007, 13:50:03 »

Samo par formalno-pravnih dopuna. Kako je novi Statut stupio na snagu maja prosle godine, predvidjeno je postojanje studenta prodekana. Medjutim, proceduralno njihov izbor vrsi studentski parlament, koji kao sto znamo jos uvek nije formiran ni na jednoj visokoskolskoj ustanovi MTD-univerziteta. Tako da postojanje SP na vs ustanovama nije legitimno i sa tog aspekta niti jedna visokoskolska ustanova MTD-a, nema studenta prodekana. Nase kolege koji su sada SProdekani su u neku ruku VD studenta prodekana, i ne bi trebalo da imaju nikakve ingerencije, osim one da sazivaju prvu sednicu studentskog parlamenta, kada ce im i zvanicno prestati vrsenje funkcije prodekana.

Sačuvana
opara
Brucoš
*

Karma: +0/-2
Offline Offline

Poruke: 2

OS:
unknown
Browser:
unknown


« Odgovor #6 poslato: 17-02-2007, 02:24:50 »

Traje li jos prijava za studenta prodekana ,ili je vec neko izabran.Ako nije ja cu se prijaviti
Sačuvana
SUFPS
Iskusan student
***

Karma: +110/-38
Offline Offline

Institucija: Fakultet za poslovne studije [FPS]
Godina: _
Poruke: 409


OS:
unknown
Browser:
unknown


« Odgovor #7 poslato: 17-02-2007, 14:29:03 »

Opara javi nams e na sufpsmuPODELITE SA DRUGIMA INFORMACIJE.com pa cemo o svemu pricati. Uskoro bi trebali da se raspisu izbori za studentski parlament, a potom bi trebao da se desi izbor za novog studenta prodekana. Mogao bi da dodjes u ponedeljak na sastanak u 18h u Kraljice Natalije 15/18. Pozdrav!
Sačuvana

Posetite www.sufps.org (zvanični sajt Studentske unije Fakulteta za poslovne studije)
Zvoncicans
Student
**

Karma: +0/-1
Offline Offline

Pol: Žena
Institucija: Fakultet za poslovne studije [FPS]
Godina: I
Poruke: 38


OS:
Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.17


« Odgovor #8 poslato: 19-01-2010, 17:16:06 »

Od kad vi birate studenta prodekana do sad bi vec 5 nasli...ne znam u cemu je toliki problem? LOL
Sačuvana
www.megatrend-info.com
« Odgovor #8 poslato: 19-01-2010, 17:16:06 »

 Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.13 | SMF © 2009, Simple Machines LLC



Copyright© 2004-2010. | www.megatrend-info.com | Sva prava zadržana. | Marketing
Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS! ...
Stranica je generisana za 1.021 sekundi sa 28 upita.